Turistika

Chopok, Ďumbier, Dereše,Čertovica, Kráľova Hoľa

    Pohorie Nízke Tatry sa tiahne v dĺžke 80 km smerom zo západu na východ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Hlavný hrebeň dosahuje tromi vrcholmi výšku vyše 2000 m.
Nízke Tatry sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. V posledných rokoch tu vzniklo množstvo nových hotelov, autokempingov, sedačkových výťahov a vlekov, stredísk turistiky a cestovného ruchu. Napriek tomu, predovšetkým vo východnej časti, medzi sedlom Čertovica a Kráľovou hoľou, tu jestvujú ešte ozajstné pralesy, kde žije hodne zveri, medzi nimi aj medvede.
V týchto takmer nedotknutých lesoch možno podnikať mnohé zaujímavé pešie túry. Pre turistov je príťažlivý úsek hrebeňovky od Chopka k Čertovici, ktorý poskytuje nádherné výhľady do nízkotatranských dolín na severe i na juhu. 

Cykloturistika

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu.

Kontakt

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov sa nachádza uprostred Slovenska v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier v Ďumbierskom vysokohorskom krase (1 750 m n.m.). Relatívne drobný, hlboko zavrásnený vápencový masív Kozích Chrbtov s dĺžkou 2 km a šírkou len 300 m obsahuje vo svojich útrobách množstvo chodieb v doposiaľ známych 14 poschodiach a dvoch paralerných vetvách.

Kontakt

Čiernohronská železnička a lesnícky skanzen

V roku 2012 bola s podporou Evropskej Únie otvorená obnovená trať z Čierneho Balogu do miestne čiasti Dobroč (4km). Mimoriadne jazdy je možné si objednať kedykoľvek!. Vozový park pozostáva z čtyroch parných lokomotív, piatich motorových lokomotív a zrekonštruovaného motorového vozňa M21 004. Lokomotívy sú v prevádzke spolu so súpravou historických osobných vozňov. Časť z nich vrátane reštauračného vagóna, je v prevedení letných výhliadkových vagónov, ktoré umocňujú priamy zážitok z jazdy a prírody. Tieto vagóny získala ČHŽ prestavbou pôvodných nákladných vagónov, v jednom prípade ide o originálny letný výhliadkový vagón zachránený zo zrušenej trate Ružomberok – Korytnica Kúpele. Zaujímavosťou je i ručný spôsob brzdenia súprav, obvyklý práve na lesných železniciach

Informácie

Tarzánia Tále

Tarzania na Táloch je jedinečný komplex 23 lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 5 až 7 metrov nad zemou, a to buď priamo na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Jednotlivé prekážky sa líšia svojou náročnosťou, preto je lanový park rozdelený na tri okruhy. Kratšia a ľahšia modrá trasa meria 180 metrov, náročnejšia červená trasa má celkovú dĺžku 292 metrov. Tento skvelý adrenalínový zážitok si môžu dopriať aj rodiny s deťmi. 90 metrov dlhá detská trasa je určená pre najmenších lezeniachtivýchTarzančekov. Cena vstupenky sa pohybuje v závislosti od trasy, ktorú si zvolíte.

Informácie

AJAX farma a jazdenie na koni

Farma Ajax farma osloví tak dospelých, ktorí si tú nájdu jazdecké kone, ako aj deti, na ktoré tu čakajú obľúbené poníky. Návštevu Ajax Farmy, ktorá sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí, odporúčame najmä rodinám s deťmi, ktoré si jazdenie na koni zaručene naplno užijú.

Okrem jazdeckých koní a poníkov na našej farme uvidíte mini zoo zvieratiek ako sú sliepočky, kohútiky, kuriatka, ovečky a brančeky, kozičky, moriakov a morky, húsky, zajačiky, kravičky, teliatka a niekoľko párov holubov.

Informácie

Splav Hrona

Splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač) .  Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb, prípadným ubytovaním a stravovaním poskytujeme rekreantom denne už od skorej jari po neskorú jeseň. Je to komplexná služba pre vodákov od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb, až po bezpečné parkovanie. Nájdete nás v motoreste Nemecká na ceste č. 66 z Banskej Bystrice do Brezna

Kontakt

Jazero Krpáčovo

  Na južnej strane Chopka v Nízkych Tatrách v nadmorskej výške 750 m.n.m., na úpätí Bukového grúňa a Mesiačika, leží vodná nádrž Krpáčovo. Je to menšia údolná nádrž, v okolí ktorej je množstvo príležitostí na ubytovanie.
Počas leta v jej vodách hľadajú ochladenie nielen rodiny s deťmi, ale aj turisti po náročných túrach do krásnej prírody v okolitých Horehronských vrchoch alebo Vajskovskej doline. Je tu možné zapožičať si vodný bicykel alebo loďku a popreháňať sa po pokojnej hladine. Na svoje si prídu aj rybári, na ktorých čakajú pekné úlovky.

Golf Tále

Gray Bear je, prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále.

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné i napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.

Informácie

Wellness

 

V okolí mate niekolko možností zrelaxovať vo wellness bez ohľadu na ročné obdobie.  Najblišie sa nachádza welness hotel Bystrá vzdialený len 2 km. Veľmi oblubené welness centrum sa nachádza len 4 km od chaty Dolinka a to Hotel Partizán Tále a Hotel Stupka Tále. Môžete navštíviť aj Aquapark Tatralandia alebo Aquapark Bešeňová, vzdialené 50km.

Páči sa Vám to? Zdieľajte!